Als je een vacature zoekt staat er vaak een hele waslijst bij waarin de eisen worden gesteld die men van nieuwe kandidaten verwacht, een logisch gegeven immers weet de nieuw kandidaat wat er van hem of haar verwacht gaat worden en een bedrijf krijgt niet allerhande sollicitanten over de vloer die niet geschikt blijken.
Een belangrijk gegeven staat er echter bijna nooit bij vermeld en dat is het salaris wat je met de nieuwe baan kan gaan verdienen en slechts in een enkel keer staat er een bedrag vermeld maar dat is dan meestal het bruto loon, erg vreemd dat men zo’n belangrijk gegeven niet vermeld en de nieuwe kandidaat in het ongewisse laat.
Het weten wat je met een baan kan verdienen is toch wel een heel belangrijk gegeven want daar doen de meeste het toch voor, waarom wordt dit dan toch zo vaak achterwege gelaten?
Follow up:
Waarom wordt er eigenlijk zo vaak geheimzinnig gedaan over de verdienste of zijn ze bang dat als ze het netto salaris er bij vermelden dat de meeste al op voorhand afhaken, vaak kunnen ze je bij de sollicitatie nog niet eens precies vertellen waar je netto op uit komt.
Natuurlijk weten ze precies wat ze iemand willen betalen maar aangezien de verdiensten meestal niet echt om naar over huis te schrijven zijn of niet zo zijn als men zou verwachten laten ze die gemakshalve maar achterwegen wil men nog enig respons op een vacature krijgen.
Wordt het niet eens hoog tijd dat men daar duidelijk in gaat worden, dus gewoon de netto verdiensten vermelden dan weten nieuwe kandidaten gelijk waar zij voor kiezen als zij solliciteren en komen dan niet na een lange weg er pas achter dat ze eigenlijk voor dat geld wat men wil betalen nooit het werk zouden willen doen en liever op een andere baan hadden gesolliciteerd waar de verdiensten hoger liggen.
Als men brandstof wil tanken moet er ook van tevoren de prijs duidelijk vermeld staan zodat je weet waar je aan toe bent maar bij zoiets belangrijks als het inkomen laten ze dit vaak achterwegen.