'Kotsspotje' Microsoft veel bekeken
Het inmiddels beruchte 'kotsspotje' dat softwaregigant Microsoft recentelijk online zette om Internet Explorer 8 te promoten, blijkt achteraf gezien erg populair.
Marktonderzoeksbureau Visible Measures is gespecialiseerd in het meten van hoeveel mensen online video's bekijken en kwam tot de conclusie dat het betreffende filmpje goed was voor maar liefst 57 procent van alle 'views' die de campagne in zijn geheel heeft gehad. Dat wil zeggen dat de andere drie filmpjes goed waren voor slechts 43 procents van de views.
De video was onderdeel van een promotiecampagne voor de browser van Microsoft. Elk filmpje focuste op een andere eigenschap van het programma. Het O.M.G.I.G.P (Oh My God I'm Gonna Puke)-filmpje werd van de Microsoft-site verwijderd nadat mensen hadden geklaagd dat ze het niet bepaald een smakelijk gezicht vonden om een vrouw over te zien geven.
Het verwijderen maakte het filmpje echter nog populairder dan dat het al was. Visible Measures laat weten dat het filmpje het meeste is bekeken na de verwijdering.