Google bezuinigt op onderzoek
Zelfs zoekgigant Google ontsnapt niet aan de greep van de huidige financiƫle crisis. Dat blijkt uit diverse diverse bezuinigingen en andere acties die het bedrijf recentelijk heeft uitgevoerd. Meest opmerkelijke is de eis dat onderzoeksprojecten nu financieel gerechtvaardigd moeten worden.
Google stond juist altijd bekend om de vrijheid die het haar werknemers bood om buiten de kernactiviteiten om met eigen projecten bezig te zijn. Het best voorbeeld is hiervan is de '20 percent time.' Medewerkers mogen 20 procent van hun werktijd gebruiken voor een compleet eigen project. Hoewel dit (nog) niet afgeschaft is, moet nu wel met een goed verhaal gekomen worden als er extra financiering voor het project nodig is.
In de praktijk wordt het beleid uitgevoerd door de hoofden van elke afdeling binnen Google een lijst te laten maken van de twintig meest veelbelovende projecten aldaar. De projecten op deze lijsten krijgen het grootste gedeelte van het beschikbare budget toegewezen. Dat meldt The Wall Street Journal.