goedZO.com NuJijFunLekkerMuziekKletsenPromotieSubmitgoedZO?!XML  




« Goedzo.com volledig vernieuwd!Gevangenen eisen meer seks »
Advertentie

25-06-08

Rijk nóg rijker door brandstof

De overheid wordt veel rijker door de extreem hoge brandstofprijzen dan tot nu toe is aangenomen. In totaal vloeit er in 2008 ruim 1,12 miljard euro extra naar de schatkist als gevolg van de stijgende brandstofprijzen en de accijnsverhogingen.

De btw-inkomsten van de overheid stijgen automatisch als de kale brandstofprijs omhoog gaat, omdat de btw een percentage is van die kale prijs. Door de enorme stijging van de benzineprijzen dit jaar ontvangt de overheid naar schatting 624 miljoen euro meer dan vorig jaar aan btw-inkomsten. Omdat het kabinet de accijnzen (vast bedrag per liter) in 2008 ook nog eens een paar keer verhoogt, komt daar voor de schatkist 497 miljoen euro bij, aldus berekeningen van de Bovag.

Follow up:

De branchevereniging sloeg steil achterover van het gigantische bedrag. "Dit hadden we zeker niet verwacht", zegt woordvoerder Paul de Waal. De Bovag vindt dat er nu geen enkele reden is om de accijnsverhoging per 1 juli door te voeren. "Het niet door laten gaan van de accijnsverhoging per 1 juli 2008 (3 cent op diesel en 1,5 cent op lpg) kost de schatkist zo'n 140 miljoen euro. Veel minder dus dan de extra inkomsten voor de overheid als gevolg van de stijgende brandstofprijzen", zegt De Waal "Wat ons betreft, gaat het kabinetsargument dat er geen geld is om de accijnsverhoging, omdat die al is ingeboekt, achterwege te laten dus niet op."

Volgens Bovag blijkt uit peilingen in de samenleving dat de Nederlanders de torenhoge belasting op benzine goed zat zijn. "Nederland is echt pissig. Het kabinet luistert niet naar zijn burgers, terwijl ze daar wel zeggen voor op te komen", zegt De Waal. De auto is van onschatbare waarde voor het kabinet. Dit jaar gaat de overheid in totaal 18,9 miljard euro vangen aan accijnzen, bpm en wegenbelasting van de automobilist. Vrijwel elk jaar komt er een miljard extra bij voor de schakist. Vorig jaar stortte de automobilist 17,4 miljard in de staatsruif. In 2006 was dat 16,6 miljard en in 2005 ongeveer 15,8 miljard euro.

Tags: economie

No feedback yet

Plaats een reactie


Your email address will not be revealed on this site.

Jouw URL zal worden weergegeven
PoorExcellent
(Enters worden <br />)
(Name, email & website)
(Allow users to contact you through a message form (your email will not be revealed.)
Voer hieronder "wit" zonder quotes in.
antispam test
Permalink 11:00:00, 115 hits, Categoriën: Nu

Geselecteerd


Wensbeer


radio goedZO


Tag cloud

bizar blog blog-ster digi donderdag economie europa filmpjes foto's fret gezondheid goedzo.com humor intenet internet jeugd jij kinderen lekker liefde lyrics maandag media muziek natuur puk recepten sentiment sesamstraat songtekst sport ster streetview techniek technologie trend trends uitgaan veiligheid vreemd vreemde vrijdag weetje wetenschap woensdag



Jij - Forum


Actie


Naam Tone
Vul je naam in:


Onze redactie


Zoeken


Ringtones
Realtones Nieuw: Top 5: Polyfoon Nieuw: Top 5:


Poll
Ik ben een snoozer

View Results



Categoriën


Wallpapers


Mobile Themes


 << < Mei 2012 > >>
Maa Din Woe Don Vrij Zat Zon
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


User tools


Populair

Meest Bekeken

  • 404: Hotlinken van bestand is niet toegestaan! (230,883)
  • Playboy Naaktfoto's Rebecca Loos bekijk ze hier (144,976)
  • Keeley Hazell naaktfoto's kun je hier vinden (135,890)
  • Update: Playboy foto's Bridget Maasland (111,848)
  • Playboy foto's Zangeres Do (109,383)
  • Playboyfoto's Heleen van Royen (76,728)
  • Playboy foto's Zangeres Do: We hebben ze! (76,171)
  • Naaktfofo's Veronique de Kock (74,723)
  • Eerste Playboy foto's Patricia Paay onthuld! (62,090)
  • Filmpje: Temptation Island deelneemster Bianca geeft zich bloot (41,983)
  • Georgina Verbaan naaktfoto's voordat ze in de winkel liggen. (39,565)
  • Langste huwelijk ter wereld (34,159)
  • More...


Archief


XML Feeds