Geen Turkse, geen Libanese, geen Egyptische, nee een lenige Vlaamse van 28 is wereldkampioen buikdansen. Ze behaalde haar titel in het Duitse Duisburg, aldus de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws.
Kim Dittrich - artiestennaam Khalida - begon vijf jaar geleden met buikdansen, geïnspireerd door een videoclip van Shakira. Ze versloeg in Duisburg toppers uit de traditionele buikdanslanden als Turkije en Egypte, maar ook uit landen met moderne buikdansvarianten als Rusland en Duitsland.
Follow up:
De jury was vooral enthousiast over haar podiumprésence en haar techniek. ,,Een goeie buikdanseres moet delen van haar lichaam kunnen 'isoleren'. Terwijl mijn schouders, hoofd of buik rollen, moet de rest verstijfd blijven. Dat vergt kracht en lenigheid'', aldus de nieuwe wereldkampioene.