Wintersportliefhebbers pakken in allerijl de lange latten nu blijkt dat vanaf vandaag al laaggelegen skigebieden in Oostenrijk zijn geopend.
Door extreem winterweer zijn de skiliften in Tirol al een maand eerder open. Het is het andere uiterste van vorig skiseizoen, toen juist op doorgaans sneeuwzekere pistes nog geen behoorlijk laagje sneeuw viel. De Oostenrijkse toeristenbureaus verkeren dan ook in juichstemming.
Follow up:
"In november valt wel vaker sneeuw, maar er ligt op veel plaatsen al anderhalve meter. Het is ongekend. Dit komt eens in de dertig tot zestig jaar voor", zegt Thiebouth van den Berg van het Oostenrijks Toerismebureau.
Op veel plaatsen, zoals St. Anton, Kitzbühl, Lech, Obertauern, Kaprun, zijn niet alleen dit weekeinde al de skiroutes geopend, maar ook daarna.