TPG Post verhoogt per 1 januari 2007 de tarieven aan voor de verzending van poststukken. Het tarief voor een binnenlandse brief tot 20 gram wordt verhoogd van euro 0,39 tot euro 0,44. Dat meldt moederconcern TNT in een persbericht. Vanaf 11 december zijn de nieuwe postzegels te koop.
Ook de tarieven van frankeermachines, aangetekende post, en voor buitenlandse post zullen gewijzigd worden. In oktober 2006 zal TPG Post hierover meer duidelijkheid verschaffen.
De tarieven voor zwaardere poststukken worden verlaagd. Voor een stuk van 250 tot 500 gram moet voortaan euro 2,20 in plaats van euro 2,25 worden betaald en voor pakketten van 500 tot 3000 gram wordt het tarief verlaagd van euro 3,00 naar euro 2,64.
Volgens TNT blijft de gemiddelde tariefstijging van 12,1% binnen de inflatie-ontwikkeling, gemeten vanaf de laatste keer dat de tarieven werden aangepast in 2001. Tot 2010 zullen de tarieven volgens de postbezorger niet nogmaals worden verhoogd.
Follow up:
De verhoging van de tarieven komt volgens TNT voort uit het in 2001 gelanceerde Masterplan Kostenflexibilisering, dat de volumedaling van gewone post door email en toenemende concurrentie tot 2012 moet opvangen. Het plan omvat verder onder meer reorganisaties bij de divisies Operations, Marketing & Sales en Overhead. In de afgelopen zes jaar zijn in totaal 9.000 banen bij TNT verdwenen. Op dit moment wordt nagedacht over andere kostenbesparende mogelijkheden.