Het Amerikaanse vliegtuigbouwconcern Boeing stopt met zijn verliesgevende dochterbedrijf Connexion, dat vliegtuigmaatschappijen de mogelijkheid geeft om breedbandinternet aan te bieden aan boord. De dienst is niet levensvatbaar, zo liet Boeing weten.
Het concern heeft volgens topman Jim McNerney de afgelopen zes jaar veel tijd en middelen geïnvesteerd in Connexion, dat snel internet aanbiedt via de satelliet. Slechts een klein aantal luchtvaartmaatschappijen maakt tot dusver gebruik van de techniek. De meeste luchtvaartondernemingen zijn op zoek naar goedkopere alternatieven.
Boeing treft voor het stopzetten van het project een voorziening van 320 miljoen dollar (250 miljoen euro) in de tweede helft van dit jaar. Bij Connexion werken ongeveer 560 mensen. Voor de meerderheid verwacht Boeing ander werk binnen het concern te vinden.