- « radio goedZO uitzendschema voor maandag 7 november tot en met zondag 13 november
- Italiaans dorp wil bergtop weghakken voor zon »
Verbod op snelle publicatie WK-foto's
Nieuwssites mogen niet eerder foto's publiceren dan een uur na afloop van de WK-voetbalwedstrijden in Duitsland.
Dit zijn de FIFA en Infront Sports & Media in Zwitserland overeengekomen. Infront Sports & Media is het bedrijf dat de rechten exploiteert voor het komende WK voetbal in Duitsland. Het onderhandelt nog met aanbieders van mobiele telefonie over het delen van rechten waarmee voetbalbeelden nationaal gedistribueerd worden via de mobiele telefoon. Yahoo heeft wederom internetrechten gekocht.
Een tweede beperking is dat er per speelhelft niet meer dan vijf foto's gepubliceerd mogen worden, dus maximaal tien foto's per wedstrijd.
Het snel en uitgebreider publiceren van foto's van wedstrijden gaat volgens de FIFA en Infront ten koste van de duur verkochte tv-rechten en van de apart verkochte internet- en mobiele rechten. Immers, schrijvende pers en fotografen betalen geen rechten.
Oorspronkelijk, zo schrijft de uitgave, wilde de FIFA de tijdsduur tussen het einde van de wedstrijd en de eerste foto's online op twee uur zetten, maar na protesten van de internationale uitgeversbond WAN is dat één uur geworden. De WAN vindt de restrictie nog steeds belachelijk en een aantasting van de persvrijheid.
Volgens de Wan is het ook een beetje dom van de FIFA om de restrictie op te leggen. Immers, er zullen vele toeschouwers zijn die via openbare sites als Flickr.com en op eigen weblogs foto's publiceren die ze met hun mobiele telefoon maken.
De Wan heeft inmiddels een 'Sports Media Working Group' opgericht om na te gaan hoe kranten kunnen omgaan met steeds vaker apart verkochte mobiele - en internetrechten waardoor hun websites in een achterstandpositie terechtkomen.