goedZO.com NuJijFunLekkerMuziekKletsenPromotieSubmitgoedZO?!XML  




« Reclame lolly toch misleidend Herdenkingstocht voor doodgereden tasjesdief »
Advertentie
Adverteren bij Daisycon

20-01-05

Geld maakt niet innovatief

Microsoft is de meest dominante technologische onderneming van de laatste generatie. Maar erg innovatief is de steenrijke club van Bill Gates en Steve Ballmer nooit geweest. En dat met het grootste r&d-budget ter wereld.

In 1990 beloofde Bill Gates dat zijn Microsoft zou komen met ‘informatie aan je vingertoppen’, een systeem waarmee je heel makkelijk en snel data zou kunnen vinden uit pc of netwerk. Nog steeds werkt Microsoft aan de ontwikkeling van zoektechnologie ‘Longhorn’, maar de lancering wordt niet verwacht voor 2006. Dat hadden ze bij Google iets sneller voor elkaar. En dat is het grote manco bij Microsoft: niet innovatief en ook nog ‘ns hemeltergend traag.

Hoe winstgevend de onderneming ook is, Microsoft heeft de spreekwoordelijke boot inmiddels wel erg vaak gemist: Netscape lanceerde de eerste webbrowser, Sony de spelcomputer, TiVO de interactieve tv, de slimme mobieltjes kwamen van Nokia en Ericsson, en de verspreiding van digitale muziek van Napster.

Follow up:

En Microsoft? Dat volgt. En die houding is terug te zien in de beurskoers: het aandeel volgt braaf de index, maar doet het zeker niet beter, zoals vroeger. Ja, topman Ballmer heeft aangekondigd aandeelhouders een superdividend uit te betalen van 32 miljard dollar, maar dat wordt door financieel analisten beschouwd als het ultieme teken van ideeënarmoede.

Hoe kan dit? Met alleen al 700 topengineers die fulltime werken voor Microsoft Research en een r&d-budget (6,8 miljard dollar per jaar) dat gelijk is aan de r&d-budgetten van Dell, Sun, Oracle, HP en Apple bij elkaar? Harvard-professor Clayton Christensen wijst in dit verband op het dilemma van megagrote ondernemingen: zij willen eenmaal ingenomen marktposities beschermen, en doen dat door te investeren in r&d-toepassingen die bestaande producten en diensten marginaal verbeteren.

Microsoft barst van het talent, maar de nadruk ligt, wellicht onbewust, simpelweg op het zo slim mogelijk beschermen van de huidige marktposities. Die strategie zorgt immers voor instandhouding van de bestaande kasstromen en daarmee van het comfort van het marktleiderschap. De uitkomst van investeren in totaal nieuwe producten is veel onzekerder. Microsoft kan, zoals meer marktleiders, deze defensieve strategie nog een tijdlang volhouden. Maar ooit zal het concern toch die nieuwe blockbuster nodig hebben.

No feedback yet

Plaats een reactie


Your email address will not be revealed on this site.

Jouw URL zal worden weergegeven
PoorExcellent
(Enters worden <br />)
(Name, email & website)
(Allow users to contact you through a message form (your email will not be revealed.)
Voer hieronder "wit" zonder quotes in.
antispam test
Permalink 18:04:18, 155 hits, Categoriën: Nu

Geselecteerd


Wensbeer


radio goedZO


Tag cloud

bizar blog blog-ster digi donderdag economie europa filmpjes foto's fret gezondheid goedzo.com humor intenet internet jeugd jij kinderen lekker liefde lyrics maandag media muziek natuur puk recepten sentiment sesamstraat songtekst sport ster streetview techniek technologie trend trends uitgaan veiligheid vreemd vreemde vrijdag weetje wetenschap woensdag



Jij - Forum


Actie


Naam Tone
Vul je naam in:


Onze redactie


Zoeken


Ringtones
Realtones Nieuw: Top 5: Polyfoon Nieuw: Top 5:


Poll
Ik ben een snoozer

View Results



Categoriën


Wallpapers


Mobile Themes


 << < Februari 2012 > >>
Maa Din Woe Don Vrij Zat Zon
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29        


User tools


Populair

Meest Bekeken

  • 404: Hotlinken van bestand is niet toegestaan! (197,946)
  • Playboy Naaktfoto's Rebecca Loos bekijk ze hier (144,638)
  • Keeley Hazell naaktfoto's kun je hier vinden (134,242)
  • Update: Playboy foto's Bridget Maasland (111,518)
  • Playboy foto's Zangeres Do (109,158)
  • Playboyfoto's Heleen van Royen (76,312)
  • Playboy foto's Zangeres Do: We hebben ze! (75,910)
  • Naaktfofo's Veronique de Kock (60,716)
  • Eerste Playboy foto's Patricia Paay onthuld! (51,080)
  • Filmpje: Temptation Island deelneemster Bianca geeft zich bloot (41,374)
  • Georgina Verbaan naaktfoto's voordat ze in de winkel liggen. (39,353)
  • Recordaantal wijzigingen in Times Atlas (31,933)
  • More...


Archief


XML Feeds