goedZO.com NuJijFunLekkerMuziekKletsenPromotieSubmitgoedZO?!XML  




« VS stuurt Brits vliegtuig terug naar Londen omdat er een "verdachte" Marrokaan in zatGoedzo.com haalt de Nederlandse Nedstat weblog top 10! »

14-01-05

IBM geeft 500 patenten weg

IBM geeft ontwikkelaars in de open source-gemeenschap gratis toegang tot 500 patenten. Het bedrijf ziet ervan af eigendomsrechten te innen als programmeurs de IBM-kennis willen gebruiken en zegt toe nog meer patenten gratis beschikbaar te zullen stellen.

Met het rechtenvrij maken van 500 patenten wil IBM de ontwikkeling van open source-software een impuls geven. Deze benadering is voor het IT-bedrijf een andere dan gebruikelijk. Normaal gesproken vraagt het geld aan derden die zijn zelf-ontwikkelde en gepatenteerde kennis willen gebruiken en exploiteren.

Follow up:

Verscheidene open source-organisaties reageren enthousiast op IBM's stap om honderden patenten gratis ter beschikking te stellen aan de gezamenlijke ontwikkelaars van niet-commerciële omgevingen als bijvoorbeeld Linux en Apache.

IBM zegt dat het vrijgeven van de patenten een eerste stap is in een serie. Wanneer en hoeveel het in een volgende serie patenten doneert, is niet bekend. Door zijn kennis te delen, versnelt IBM de ontwikkeling van software en technieken waar het de intellectuele eigendomsrechten over heeft. Indirect profiteert het IT-bedrijf daar weer van, omdat IBM in toenemende mate afhankelijk is van open source-producten en diensten.

De gedoneerde patenten omvatten een breed scala aan technologieën, varierend van dataopslag tot e-commerce en van protocollen om bestanden te exporteren tot interoperabiliteit van besturingssystemen en databases.

Eerder zegden Linux-bedrijven als Red Hat en Novell al toe liberaal om te zullen gaan met hun patenten. IBM spreekt de hoop uit dat meer IT-bedrijven een deel van hun patenten willen delen met de open source-gemeenschap.

Bedrijven als Google, Amazon en eBay zijn grootgebruikers van open source-software. Ze gebruiken de veelal gratis downloadbare software voor de ontwikkeling van hun eigen diensten. De bedrijven ondervinden echter de gestaag groeiende kritiek dat ze de zelf ontwikkelde verfijningen van de open source-programma's niet delen met de rest van de wereld, zoals gebruikelijk is binnen deze programmeursgemeenschap.

IBM heeft het grootste patentportfolio in de Verenigde Staten. Wereldwijd heeft het 40.000 patenten, 25.000 in Amerika waarvan er 10.000 direct aan software gerelateerd zijn.

No feedback yet

Plaats een reactie


Your email address will not be revealed on this site.

Jouw URL zal worden weergegeven
PoorExcellent
(Enters worden <br />)
(Name, email & website)
(Allow users to contact you through a message form (your email will not be revealed.)
Voer hieronder "wit" zonder quotes in.
antispam test
Permalink 00:03:34, 31 hits, Categoriën: Nu

Wensbeer


Tag cloud

bizar economie filmpjes gezondheid goedzo.com humor intenet internet jij kinderen liefde lyrics media medisch misdaad muziek natuur recepten songtekst sport techniek technologie trend trends uitgaan veiligheid verkeer wetenschap



Jij - Forum


Naam Tone
Vul je naam in:


Zoeken


Ringtones
Realtones Nieuw: Top 5: Polyfoon Nieuw: Top 5:


Poll
Heb jij nog een goed contact met je ex partners?
  • Add an Answer

View Results



Categoriën


Wallpapers


Mobile Themes


 << < Januari 2009 > >>
Maa Din Woe Don Vrij Zat Zon
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


User tools


Populair

Meest Bekeken

  • Playboy Naaktfoto's Rebecca Loos bekijk ze hier (104,342)
  • Keeley Hazell naaktfoto's kun je hier vinden (100,584)
  • Update: Playboy foto's Bridget Maasland (77,075)
  • Playboy foto's Zangeres Do (55,401)
  • Playboyfoto's Heleen van Royen (51,052)
  • Playboy foto's Zangeres Do: We hebben ze! (32,109)
  • Filmpje: Temptation Island deelneemster Bianca geeft zich bloot (26,047)
  • Hotmail gratis upgraden naar 250 mb (24,369)
  • Georgina Verbaan naaktfoto's voordat ze in de winkel liggen. (23,631)
  • Behind the scenes Playboy foto's Bridget Maasland (20,585)
  • Eerste blote Playboy-foto van Rowena en Mieke uit Temptation Island hier te bekijken (19,868)
  • Bekijk nu playboy behind the scenes foto's van Do (Dominique van Hulst) (19,524)
  • More...


Archief


XML Feeds